Introduction
Main Features:
1/2.8″ 5Megapixel progressive scan CMOS
Max. 20fps@2592×1904
4mm lens
RG59 coaxial cable
S/N Ratio (50dB), BLC, HLC, DWDR
lens
IR Range of 20~30 Mtrs.
IP66
HW-IZG5B3-(AW/5/400Y)
Audio Mic Input
Resolution – 5MP (2592×1904)
RG59 coaxial cable
Main Features:
1/2.8″ 5Megapixel progressive scan CMOS
Max. 20fps@2592×1904
4mm lens
RG59 coaxial cable
S/N Ratio (50dB), BLC, HLC, DWDR
lens
IR Range of 20~30 Mtrs.
IP66
| Feature | Specification |
| Image Sensor | 1/2.8 CMOS |
| Effective Pixels | 2592 (H)x1904 (V), 5MP |
| Minimum Illumination | 0.05 Lux/F1.2(Color), 30IRE,0lux/F1.2(B/W) |
| White Balance | Manual/Automatic |
| Gain Control (AGC) | Auto |
| Lens | 2.8-13mm |
| Back Light Compensation | BLC / HLC / DWDR |
| S/N Ratio | 50dB |
| WDR | DWDR |
| Main Steam | 5MP (2592*1904@20fps), 4MP (2560*1920@25fps),3MP (2304*1296@25fps), 2MP (1920*1080@25fps) |
| Video Streaming | 2304*1296, 1920*1080, 1280*720, 1-30fps/s |
| Sub Steam | D1(720*576), 864*480, VGA(640*480), Q720P(640*360), CIF(352*288), QVGA (320*240) |
| Resolution | 5MP (2592×1904) |
| ICR | Auto (ICR) / Manual |
| Audio Input | 1 Channel |
| IR Range | IR Range of 20~30 Mtr. |
| OSD | OSD Supported |
| Operating Temperature | -10°C~+50°C |
| Power Consumption | 1.3W |
| Operating Temperature | -10°C~+50°C |
| Power Source | 12V DC / PoE (Option) |
| Weatherproof Standard | IP66 |
| Protocol | ONVIF |
| Coding Format | H.265, H.264 |