Introduction
Main Features:
Audio Mic Input
Resolution – 2880×1624@20fps
Features – Motion Detection, Human Detection
3D DNR, DWDR, BLC, AWD
Video Compression- H.264, H.265
OSD Supported
PoE, IP66
HW-IZC5B2-(AW/2/400Y)
Audio Mic Input
Resolution – 2880×1624@20fps
3D DNR, DWDR, BLC, AWD
Main Features:
Audio Mic Input
Resolution – 2880×1624@20fps
Features – Motion Detection, Human Detection
3D DNR, DWDR, BLC, AWD
Video Compression- H.264, H.265
OSD Supported
PoE, IP66
| Feature | Specification |
| Image Sensor | 1 / 2.7 CMOS |
| Effective Pixels | 2880(H)x1624(V), 5mp |
| Minimum Illumination | 0.05 Lux/F1.2(Color), 30IRE,Olux/F1.2(B/W) |
| White Balance | Manual/Automatic |
| Gain Control (AGC) | Auto |
| Lens | 4mm |
| Back Light Compensation | Support |
| Noise Reduction | 3DNR |
| WDR | DWDR |
| Main Steam | 5MP(2880*1624), 4MP(2560*1441), 3MP (2304*1296), 2MP (1920*1080) |
| Sub Streaming | 448P (800*448). D1 (704*576), 360P (640*360), CIF (352*288) |
| Sub Steam | 704*576, 640*480, 640*300, 352*288, 1-30fps/s |
| Resolution | 5MP (2880×1624) |
| Frame Rate | 5MP 20fps, 4MP 25fps, 3MP 30fps |
| Audio Input | 1 Channel |
| IR Range | IR Range of 20~30 Mtr. |
| OSD | OSD Supported |
| Intelligent Function | It supports human detection and can detect human shape for intelligent alarm. |
| Motion Detection | Support |
| Operating Temperature | -30°C~+80°C |
| Power Source | DC 12V 2A |
| Weatherproof Standard | IP66 |
| Protocol | ONVIF |
| Coding Format | H.264, H.265 |